Panele ścienne z PCV, które imitują drewno, kamień, płytki

Panele ścienne z PCVWykorzystanie naturalnych materiałów na ścianach we wnętrzach jest bardzo pracochłonne. Panele ścienne z PCV pozwalają to zrobić taniej i uzyskać identyczny efekt. Sprawdzamy, jakie możliwości daje oferta sklepów.

Panele ścienne są lekkie i można je łatwo dostać w sklepach. Wybór jest naprawdę szeroki, a cyfrowy druk umożliwia świetne odwzorowanie na nich każdej powierzchni. Wciąż pojawiają się nowe modele, które ułatwiają urządzenie wnętrza zgodnie z aktualnymi trendami.

To świetne rozwiązanie na stałe, ale też wtedy gdy wystrój ma co kilka lat być unowocześniany. Łatwiej wtedy zdjąć panel ścienny imitujący kamień niż ciężkie płyty. Każdy materiał ścienny ma swoją specyfikę, a imitujące go panele zawsze myje się łatwo i nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji. Wprowadzenie płyt PCV w całym domu znacznie ułatwia sprzątanie. Ilość dostępnych wzorów pozwala przy tym uzyskać w każdym pomieszczeniu inny efekt.

Panele ścienne z PCV

Panel ścienny imitujący mur

Cegła wygląda we wnętrzach bardzo efektownie. To popularne rozwiązanie w loftach i mieszkaniach utrzymanych w klimacie industrialnym czy minimalistycznym. Surowy mur świetnie wygląda z drewnem i czarno-białym wystrojem wnętrza. Jednak taka ozdoba ściany jest możliwa tylko tam, gdzie ściany rzeczywiście są wykonane z cegły, a do tego da się ją odsłonić. Jeśli tak nie jest, pozostaje zamontowanie paneli ściennych z PCV imitujących mur.

Duża powierzchnia pozwala wyeliminować ilość łączeń, przez co ściana wygląda naturalnie. Jednocześnie nie pojawiają się typowe problemy mieszkań, w których cegła jest na ścianach: barwienie otoczenia na rudo czy osypywanie się na podłogę tynku. Dla rodziców panel ścienny z PCV imitujący ten materiał może więc być jedynym rozwiązaniem ze względów praktycznych i bezpieczeństwa, jeśli w domu przebywają małe dzieci.

Panele ścienne jako lżejsza wersja kamienia

W sklepach panuje duża różnorodność, jeśli chodzi o panele ścienne imitujące kamień. Można dobrać wielkość i styl idealnie do swojego wnętrza. To praktyczne, bo o ile w łazience kamień zwykle się sprawdza, to już w salonie wygląda efektownie, ale może jednocześnie wyziębiać wnętrze. Poza tym w mieszkaniach na wynajem czy tymczasowych lokalach usługowych montaż ciężkich kamiennych płyt byłby nieopłacalny. Panele ścienne z PCV dostępne są np. w Castoramie, gdzie można dostać wersje "marmurowe" w kilku odcieniach, a także imitacje płytek gresowych czy kamiennych. Warto też zwrócić uwagę na panele PCV imitujące kafelki. Zamiast mocowania każdej z osobna, wystarczy umieścić na ścianie taki panel, więc to dobre rozwiązanie na szybki remont.

Panele ścienne z PCV

"Drewniane" panele ścienne

Szukając odpowiednich paneli ściennych warto zwrócić uwagę na te z motywem drewna. Niektóre z nich sprzedawane są na metry i imitują boazerię; inne wyglądają jak sosnowe czy brzozowe deski, które na ścianie łączy się samodzielnie. Ciekawe są imitacje drewna egzotycznego takiego jak bambus, które zwykle może być dość drogie. W przypadku imitacji drewna panele mają szereg zalet, bo dobrze znoszą kontakt z wodą i nie trzeba ich konserwować. Są też lżejsze, co może mieć znaczenie, jeśli samodzielnie zabierasz się do remontu.

Autor: www.castorama.pl.

Komentarze

Mareczek
Pięknie urządzone wnętrze nie tylko wygląda dobrze, ale tworzy oraz prezentuje osobowość rodziny, która tam mieszka. Planując wyposażyć nasze mieszkanie chcemy, by było wygodne oraz zachwycało wyglądem.
Zastosowanie paneli będzie idealne by wykończyć nasze wnętrze w luksusowy i niezwykły sposób - znajomi będą zachwyceni, gdy to zobaczą.